Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Nová nabídka služeb - koučky a mentorky pro žáky v těžké životní situaci (školní vrby)

Nová nabídka služeb - koučky a mentorky pro žáky v těžké životní situaci (školní vrby)Školní poradenské pracoviště nově rozšiřujeme o službu školního kouče, mentora a průvodce těžkou životní situaci v jedné osobě - “školní vrbu”. Služba je určena pro naše žáky a jejich rodiče.

Na naší škole zajišťují vyškolené koučky a mentorky

Mgr. Markéta Cruzová

Ing. Petra Urbanová

Kontaktní a svěřovací E-mail pro žáky v těžké životní situaci a jejich rodiče: skolni.vrba@zstgm-steti.cz

S čím můžeme pomoci?

Žákům:

Pokud tě něco nebo někdo trápí ve škole, ale i třeba mimo ni, nebo tě něco tíží, nevíš si s něčím ve tvém životě rady a bojíš se to někomu říct … jsme tu pro tebe. Neboj se a svěř se “školní vrbě”, která ti pomůže tvůj problém vyřešit nebo hledat cesty k jeho řešení. Každý se totiž může dostat do situace, ve které si neví rady a potřebuje pomoci od někoho zkušenějšího nebo si jen s někým popovídat. Můžeš přijít osobně nebo nám napsat.

A na koho je možné se obrátit?  “Školními vrbami” jsou paní učitelky Markéta Cruzová a Petra Urbanová.

Pro rodiče:

Každý z rodičů dělá pro své dítě, co je v jeho silách a s tím nejlepším úmyslem. Dnešní doba je však velmi zákeřná a ať mnohokrát děláme vše, co je možné, může se stát, že vaše dítě přes veškerou péči a snahu začne trpět úzkostmi, splíny a strachy nebo se zaplétá do čím dál častějších konfliktů se spolužáky, kamarády nebo rodinnými účastníky. Dítě může potrápit i dlouhodobé zažívání školního neúspěchu.

Zejména u starších dětí tyto okolnosti mohou vést například k záškoláctví, užívání návykových látek, poruchám příjmu potravy nebo sebepoškozování. Pro takové případy jsme tu jak pro vaše děti tak pro vás, abychom vám v takto těžké situaci podali pomocnou ruku.

Můžete se bez obav obrátit osobně či písemně na “školní vrby” v podobě  našich vyškolených učitelek: Markéty Cruzové a Petry Urbanové.

Kontaktní a svěřovací email určený pro sjednání schůzky jak pro děti, tak i pro rodiče nebo pro svěření se s problémem: 

skolni.vrba@zstgm-steti.cz

 

Čas pro vás:

Vrba Markétka

Po 9.00-10.30 a 15.30-16.30

Út 8.00-8.30 

St 10.00-10.30

Pá 7.30-8.00

Případně dle domluvy

 

Vrba Péťa

Út: 8.00-8.45

St: 9.00-9.30

Čt: 13.30-14.00

Pá: 9.00-9.30 a 13.30-14.00

Případně dle domluvy