Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Naše škola se stane centrem pro nadané děti

Naše škola se stane centrem pro nadané dětiÚstecký kraj plánuje podporovat nadané děti na základních i středních školách a v té souvislosti současně i vzdělávat učitele. Na čtyřech základních a dvou středních školách od září vzniknou centra pro nadané žáky. "Danou šestici v celém kraji tvoří školy, které s prací s nadanými dětmi už mají nějaké zkušenosti,“ uvedla krajská radní pro školství Jindra Zalabáková. 

Centrum pro nadané děti vznikne na základní škole v Chomutovské ulici v Kadani, na škole v Krátké ulici v Klášterci nad Ohří, ve Štětí v ulici T. G. Masaryka, na základní škole v ulici Přemyslovců v Lounech a na gymnáziích v Teplicích a v Lounech.

„Cílem je vytvořit centra, kde budou mít možnost se učitelé i z dalších základních a středních škol v kraji podívat, jak s nadanými dětmi pracovat, a nabrat tady zkušenosti,“ doplnila radní.