Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Excelentní výsledky našich žáků ve zkouškách Cambridge English

Excelentní výsledky našich žáků ve zkouškách Cambridge EnglishGratulujeme k velkému úspěchu žákům naší školy, kteří vykonali na jaře 2023 zkoušku Cambridge Key for Schools a Preliminary for Schools.
Všichni žáci 9. ročníku, kteří se na zkoušky ve škole připravovali, dosáhli úrovně B2. Žáci 7. ročníku úrovně A2 a B1. Naše škola se stala partnerskou školou autorizovaného zkouškového centra Cambridge P. A. R. K. na začátku školního roku 2022/2023 a paní učitelky  anglického jazyka okamžitě začaly naše žáky připravovat na tyto zkoušky. 
Zkouška je mezinárodně uznávaná a žákům přináší řadu výhod. Například plusové body u přijímacího řízení na střední školy, úroveň A2 pět bodů, úroveň B1 deset bodů. Od 1. září 2015 platí v České republice možnost nahrazení profilové části maturitní zkoušky z anglického jazyka Cambridge English certifikáty na úrovni B1 a vyšší.
Také v letošním roce proběhne příprava na tyto zkoušky u nás ve škole, těšíme se na další zájemce o studium.