ZŠ T.G. Masaryka Štětí

Škola

Historie školy, Personální obsazení, EKOŠKOLA, Poradny, Školská rada, Centrální jídelna

Současnost


Dovolte nám, abychom Vám představili školu, která v rámci výchovy a vzdělávání žáků klade důraz na individuální přístup, podporu nadání, morální postoje, rozvoj osobnosti a sociálních dovedností. Žáky vedeme k úctě ke kulturnímu odkazu předků a cíleně propojujeme výuku s praktickým životem. Jsme škola rodinného typu, a proto preferujeme úzkou spolupráci s rodinou, podporujeme vzájemnou komunikaci žák - učitel - rodič. Optimální naplněnost tříd umožňují kvalitní zvládnutí učiva s aktivním zapojením samotných žáků během vyučování.

Vyučujeme anglický jazyk od prvního ročníku. Do výuky zařazujeme předměty finanční gramotnosti, mediální výchovu, etickou výchovu. Na škole pracuje dyslektická ambulantní poradna pod vedením speciální pedagožky. Ve škole má tradici i logopedická péče. 

Získali jsme statut fakultní škola Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem, zároveň jsme se stali školou spolupracující s Mensou ČR a jsme zařazeni do Sitě podpory nadání. Ve školním roce 2018/19 jsme obdrželi certifikát o zapojení školy do mezinárodního programu EKOŠKOLA a ve školním roce 2019/2020 titul Podnikavá škola. Naše škola se stala členem DigiKoalice (České národní koalice pro digitální dovednosti a pracovní místa), která chce přispět ke zvýšení digitální gramotnosti občanů ČR, zvýšení digitálních dovedností občanů ČR, zvýšení konkurenceschopnosti české ekonomiky

Efektivní je pro naše žáky spolupráce s Technickým klubem mládeže v Litoměřicích a s VOŠ a SŠ ve Štětí. Společně pořádáme projektové dny, workshopy a další zajímavé aktivity.

Zájmové vzdělávání zabezpečuje školní družina a školní klub. Široká nabídka školních kroužků vede ke smysluplnému trávení volného času našich žáků.

Budova naší školy se nachází v klidné části města a je obklopena školní zahradou. Vzdělávání probíhá v kmenových a odborných učebnách. Pro výuku tělesné výchovy je využívána tělocvična a hřiště v areálu školy. Stravování žáků je zajištěno na ZŠ Ostrovní  (cca 300 m od školy). 

Kalendář akcí

Duben 2022
Po Út St Čt So Ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30