ZŠ T.G. Masaryka Štětí

Škola

Historie školy, Personální obsazení, EKOŠKOLA, Poradny, Školská rada, Centrální jídelna

EKOŠKOLA


PROGRAM EKOŠKOLA, DO KTERÉHO JE NAŠE ŠKOLA ZAPOJENA, JE URČEN MATEŘSKÝM, ZÁKLADNÍM A STŘEDNÍM ŠKOLÁM. EKOŠKOLY SNIŽUJÍ SVŮJ DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A TAKÉ ZPŘÍJEMŇUJÍ SVÉ PROSTŘEDÍ PRO ŽÁKY I ZAMĚSTNANCE ŠKOLY

Kampaň obyčejného hrdinství

Náš Ekotým by vás rád seznámili s výzvou Ekoškoly, do které jsme se také přihlásili – „Kampaň obyčejného hrdinství“. Tato kampaň chce pomoci zlepšit život kolem nás. V našem městě bude probíhat v týdnu od 3. do 9. května letošního roku. Můžeme se zapojit všichni, každý podle svých možností. Účastníkům akce nabízí aktivity a návody, jak pomoci sobě a svému okolí k šetrnějšímu přístupu a pohledu na životní prostředí. Budeme velice rádi, pokud se seznámíte s naší iniciativou a společně alespoň o kousek zlepšíme život kolem nás. Každý účastník si může stáhnout deníček ke sledování úspěchů, jeden deník může použít i více lidí. Odkaz pro stažení deníku: souborDeník. Po vyplnění prosím o zaslání na emailovou adresu: zuzana.drozova@stgm-steti.cz. Další informace k této akci naleznete zde: souborLetáksouborinformace.

Ekotým

Program Ekoškola nám přináší možnosti, jak se zapojit do řešení skutečných problémů a prožít radost z výsledků své práce. Životní prostředí se dotýká nás všech, proto jsme za něj všichni zodpovědní. Budeme se snažit společně o něj pečovat, zlepšovat ho a ovlivňovat nejen mladou generaci.

Zpravodaj Ekotýmu

Naše škola je zapojena do programu Ekoškola. Tento program se snaží zapojovat co nejvíce žáků, učitelů, rodičů i širší veřejnosti do zlepšování životního prostředí a povědomí o udržitelném rozvoji.  Ekoškola ukazuje, které počínání je zodpovědné a šetrnější k životnímu prostředí.  Také chceme pomáhat, a proto jsme se rozhodli zapojit do tohoto programu. Zaměřili jsme se na téma odpady a klima školy. Již se nám podařilo mnoho změn k lepšímu. Třídíme odpad přímo ve třídách, na chodbách máme odpočinkové sedací lavice a hry pro aktivní využití přestávek. Na školní zahradě jsme obnovili vinici s regionálními odrůdami vinné révy, na podzim se nám podařilo na školním pozemku vysadit ovocný sad. Také jsme zrekultivovali záhony u vchodů do školy.  Máme ještě mnoho nápadů, které bychom rádi s pomocí všech realizovali. Jaké nápady to jsou, přijďte se podívat na naši nástěnku v hale školy.

 

                                                                                                                                                      

Kalendář akcí

Duben 2022
Po Út St Čt So Ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30