ZŠ T.G. Masaryka Štětí

Aktivity

Projektové dny, Výlety a exkurze, Sport, Kultura, Škola v přírodě, Fotogalerie

Výlety a exkurze


4. a 5. ročník v Planetáriu

V pátek 14. 12. jsme navštívili Planetárium v Praze. Vybraný pořad v 3D Polaris seznámil děti se severním a jižním pólem, s polárním dnem a nocí a některými planetami Sluneční soustavy. Průvodci byli polární medvěd a tučňák, které namluvil Richard Genzer a Michal Suchánek. Děti se také seznámily s nejznámějšími souhvězdími. Pořad děti velmi zaujal a získané informace mohou využít v hodinách přírodovědy. Na závěr si mohli všichni vyzkoušet některé interaktivní exponáty. Více fotografií na Planetárium Praha

Výlet na Kokořín

V rámci výuky vlastivědy zavítali naši žáci 5. ročníku na hrad Kokořín, kde je přivítal chrabrý rytíř. Po svačince si všichni prohlédli hradní palác. Zde se setkali se samotným svatým Martinem, oděným v blyštivou zbroj římského vojevůdce. Vylíčil jim legendu o svém životě a seznámil je s tradicemi, které se v den jeho svátku v dřívějších dobách dodržovaly.
Pak děti plnily úkol, který jim přikázal svatý Martin. Spojit stopu s přírodninou. Dalo to trochu práce, ale nakonec všichni úkol zvládli.
Další cesta vedla do hradního sklepení. Zde na děti čekala bába kořenářka, která vyprávěla o léčivé i magické síle svých bylinek a o svátku svatého Ondřeje. Pak děti zasvětila do tajů věštby. Každý si vybral kartu se svým osudem.
Hradní věž byla dalším cílem prohlídky. Celkem 110 schodů vedlo na vrchol věže, odkud se nabízel překrásný výhled.
Na závěr čekal na děti pravý rytířský souboj. Zde každý mohl ukázat svou udatnost. Poražení museli zůstat na hradě a tvrdě pracovat. Ale díky odvaze našeho žáka, který rytíře porazil a srazil na kolena, se mohli všichni vrátit domů.
Parádně jsme si to užili. Více fotografií na odkaze
 Kokořín na fcb

Celodenní výlet Praha

Dne 27. 9. se vydal 7. a 8. ročník na celodenní výlet do Prahy. 1. cíl - Freestyle Kolbenka, 2. cíl - Národní muzeum. Už v 9.00 hodin nám v Kolbence začal adaptační sportovní program. Dětem se věnovali čtyři instruktoři. Připravené měli hry na podporu třídního kolektivu, kamarádství, vzájemné podpory. Program trval tři hodiny. Byli jsme velmi nadšení. Odpoledne jsme zavítali do Národního muzea na výstavu "Keltové". Celý den jsme byli v dobré náladě, jsme plni skvělých zážitků. Díky zapojení naší školy do projektu „Vzdělávací instituce do škol“ měli žáci vše zdarma včetně oběda v McDanald’s. Více fotografií na fcb profilu školy 7. a 8. ročník v Praze.